NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czPočet zobrazených článků: 50 (z celkem 133 nalezených)

|0-50|50-100|100-133|

ZMĚNA
TYTO STRÁNKU NESTÍHÁM AKTUALIZOVAT

(Pavel Bradáč, Články, 27.01.2015)
a tedy vše další najdete na www.kynolog.cz

Těším se na vás na některé naší akci.

Pavel Bradáč
Arnie a Rasty

Arnie skáče z lodi
(Pavel Bradáč, Články, 29.05.2010)

Arnie na videích ze zábavného víkendu
(Pavel Bradáč, Aktivity s NF, 18.11.2009)
Tohle je nejveselejší - trénink složitých povrchů - sutinové vyhledávání pro fundláka není ta správná činnost ;-)

Slavní NF psi 13. - Sable Chief
(Pavel Bradáč, Slavní NF, 27.10.2009)

Sable Chief byl jedním z psích maskotů britské královské armády.Dobrý nápad na úpravu srsti
(Inka, Články, 16.08.2009)
Od Inky přišel nápad či zkušenost na řešení problémů se srstí v létě:

Mimiho příhody 6. Pes je jednou štěnětem...
(Inka, Mix, 25.07.2009)
Pes je jednou štěnětem, člověk dvakrát dítětem… vzpomněla jsem si včera na slova tety Kateřiny. Tím pádem Mimi potvrzuje Bimbova slova že novofundland je černý člověk.

Slavní novofundlanští psi 12.
Nechte Bilba na pláži!

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 04.07.2009)
Jeden z příběhů o novofundlandských psech, který mne v poslední době opravdu dostal je nejen o novofundlandském psovi Bilbovi, členovi pobřežní hlídky v Sennen Cove v Cornwallu v Anglii a jeho pánovi Steve Jamiesonovi, ale i o lidské solidaritě a tom, že pokud lidé chtějí, tak změní i rozhodnutí okresní / obvodní rady - alespoň v Anglii.

Arnie se potápí
(Pavel Bradáč, Články, 08.06.2009)


Jak si vybrat a vychovat stařečka
(Inka, Články, 25.02.2009)
Už se tady několikrát probíralo vybírání štěněte a o tom opravdu mluvit nechci. Chtěla bych se dotknou výběru a výchovy psa z hlediska toho, že brzy přestane být rozkošným plyšákem, přežijeme dobu puberty a tak od 7ho roku života se náš milánek začíná chovat jako kmet.

Odpovědnost chovatele aneb jak vybírat (zdravé) štěně
(Pavel Bradáč, O plemeni, 08.02.2009)
V poradně se objevilo několik příspěvků na téma krytí, štěňata bez PP a podobně a trochu mne "nadzvedly". Můj názor na toto téma je jednoznačný, nikdy štěně bez PP, což ale neznamená, že je PP zárukou zdraví. Toto se samozřejmě ale netýká záchrany psa z útulku či v nouzi - tam je to jinak, pes by neměl trpět za neodpovědnost chovatele. Podrobné důvody najdete dále:

Mimiho příhody 5.
(Inka, Články, 06.02.2009)
Nějak mi ty diskuze na poradně o tom, kolik času věnujeme či nevěnujeme svým miláčkům připomněly jednu hezounkou příhodu.

Slavní novofundlandští psi 11.
Milo - strážce majáku

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 08.12.2008)
Významný ostrov Egg Rock, o něco méně než kilometr severovýchodně od města Nahant, se tyčí z oceánu podobný světlešedé velrybě. Malý tříakrový ostrov, asi 30 metrů vysoký, je vidět z mnoha míst severně od Bostonu, od Winthrop k Lynn, Swampscott a Marblehead. Jak rostla námořní doprava v této oblasti, v roce 1855-56 byl postaven první maják na ostrově Egg Rock za cenu $3700. A na vrcholu kamenného domu byla instalována lampa.

Mimiho příhody 4.
(Inka, Články, 08.12.2008)
Když jsem dneska četla stránky vzpomněla jsem si na jeden hit, který se povedl našim zvířátkům. Jinak doufám, že jste v pořádku a tuhle ublbenou zimu snášíte s pevnými nervy. Já vytírám denně a když napadl ten sníh, tak jsem měla pocit že Mimi vidí, jak se radovalo. Deštíček je sice dle jeho názoru ucházející, ale já raději ten sníh.

Pořizujeme si novofundlandské štěně 3.
veterinář

(Pavel Bradáč, Články, 06.12.2008)
Krok 3 Najděte si veterináře, který se specializuje na velké plemeno a rozumí štěňatům. Zatímco všichni licencovaní veterináři znají základy anatomie všech psů, specializovaní budou moci lépe doporučit speciální diety a cvičení. A specializovaný veterinární lékař, bude mít také více znalostí o jakékoli případných genetických předpokladech k onemocnění vašeho novofundlandského štěněte.

Příběh od čtenářky
(různí, Články, 04.12.2008)
Dobrý den, ráda bych se s Vámi podělila o nepříjemný zážitek, který se udál minulou sobotu v Plzni našemu známému. Tento náš známý sice nevlastní novofundlanďana, ale zlatého retrívra, přesto si nejsem jistá, zda by se to samé nemohlo stát kterémukoli majiteli "nehlídacího" plemene psa.

Pořizujeme si novofundlandské štěně 2. krmení
(Pavel Bradáč, Štěně, 21.11.2008)
Další část seriálu je o krmení a jako obvykle jsem ji upravil na české poměry. Přečtěte si, zda krmíte správně, zda neděláte takové chyby ve výživě, které by ohrožovaly zdraví vašeho psa.

Fundlácké instinkty a inteligence 5.
instinkty pro vodní práce

(Pavel Bradáč, O plemeni, 20.11.2008)

Novofundlandského psa jsem chtěl odjakživa, protože patří k vodě, moři a lodím, ale až během času jsem postupně přicházel na to, jak moc je fundlák vybaven už v základní výbavě na práci ve vodě a u vody. Druhá část článku je tedy o fundláckých instinktech na vodu.

Navazuji na články Pes pro vodní práci a Povaha pro vodní práci

Zákony fundláckého vlastnictví
(Pavel Bradáč, Mix, 19.11.2008)
Něco málo na odlehčení. Jak se chovají fundláčtí psi k majetku

Aktivity s novofundlandským psem - obedience
(Pavel Bradáč, O plemeni, 19.11.2008)
Další aktivitou, kterou je možno dělat s novofundlanďanem je obedience.

DISKUZE - Novofundlandský pes - doma či venku
(Pavel Bradáč, Články, 19.11.2008)

Zda má být novofundlanďan doma či veknu je otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď. Napište svůj názor na toto téma do diskuze. Je pro novofundlanďana lepší být v teple se smečkou nebo venku, kde mu není teplo? Podělte se s ostatními o svůj názor ZDE.


Pořizujeme si novofundlandské štěně 1. výběr štěněte
(Pavel Bradáč, Štěně, 17.11.2008)
Na serveru s návody jsem našel zajímavý článek o pořízení štěněte novofundlandského psa v sedmi krocích. Mírně jsem to upravil na naše podmínky a přidal několik komentářů podle zkušeností mých i od více chovatelů a majitelů. Sice si asi tímto seriálem článků nadělám další nepřátele či pomlouvače, ale podle jednoho přísloví je hodnota člověka měřena počtem jeho nepřátel...

Fundlácké instinkty a inteligence 4.
povaha pro vodní práce

(Pavel Bradáč, O plemeni, 17.11.2008)
Na článek o specifikách fundláka pro vodu bylo několik zajímavých reakcí, děkuji za všechny, takže přidávám slíbenou další část o povaze novofundlandského psa a jeho předpokladech a instinktech pro vodu. Tohle je zatím nejdelší článek na tomto fundláckém webu a tak jsem se rozhodl ho rozdělit na dvě části, první o povahových vlastnostech a druhou o instinktech, tedy o tom, co maji novofundlandští psi "ve vínku". Pokud máte informace k doplnění, pošlete mi je, rád je zveřejním, určitě se najde plno informací i do třetí části "co se jinam nevešlo".

Arturovy příhody 16. - šikovný jazyk
(Pavel Bradáč, Arturovy příhody, 17.11.2008)
Co dokáže fundlák vytřídit z krmení mne nepřestane fascinovat. Jednou to ale bylo opravdu překvapující.

Fundlácké instinkty a inteligence 3.
výchova štěňat

(Pavel Bradáč, O plemeni, 12.11.2008)
Od té doby, co máme doma místo jednoho psa smečku, mám možnost pozorovat vztahy, které by mne jinak nenapadly. Tenhle příběh je o tom, jak má Grif Arnieho rád a jak to nechce dát najevo.

Aktivity s novofundlandským psem - agility
(Pavel Bradáč, Aktivity s NF, 09.11.2008)
Agility, jak sám název napovídá, je psí sport pro velmi aktivní psy. Novofundlandský pes možná není typickým představitelem aktivních psů (Arnie je výjimka), ale i tak si fundlák dokáže agility užít.

Arturovy příhody 15. - zrcadlo a skla
(Pavel Bradáč, Články, 07.11.2008)
Že pes přemýšlí jinak, je známo. A někdy to může způsobit zajímavé situace je jasné.

Arturovy příhody 14.
lovec slepic

(Pavel Bradáč, Arturovy příhody, 28.10.2008)
Někdy nevědomky a v dobré víře psovi potvrdíte špatné chování, jako by bylo správné.

Fundlácké instinkty a inteligence 1.
(Pavel Bradáč, O plemeni, 26.10.2008)
Když si myslíte, že vás vaši psi nemohou překvapit, je to přesně chvíle, kdy se tak stane. A o to větší překvapení, když to udělá skoro štěně. Arnie prokázal naprosto neuvěřitelné chování, ostatně nechte se také překvapit krátkou příhodou.

Arturovy příhody 13.
motivace

(Pavel Bradáč, Arturovy příhody, 07.10.2008)
U komentářů k článku o podávání léků jsem si vzpomněl na dvě příhody s veterinářem, které svědčí také o výborné paměti fundláků.

Specifika výcviku novofundlandského psa - 5. základní povely "stůj" a "ke mně"
(Pavel Bradáč, Články, 30.09.2008)
Možnost psa zastavit či přivolat je pro majitele novofundlandského psa zásadní, řekl bych přímo život zachaňující záležitostí. V poradně se objevil celkem zajímavý dotaz i s výbornou odpovědí, takže ji přetiskuji i s komentářem a s návodem, jak řešit situaci u již částečně "zkaženého", tedy nesprávně naučeného psa.

Kniha Novofundlandský pes a landseer
(Pavel Bradáč, Články, 27.09.2008)
Recenze knihy Novofundlandský pes a landseer od Moniky Reitzové, která vyšla ve slovenském jazyce a je k dostání v mnoha internetových obchodech - koupit či nekoupit?

Aktivity s novofundlandským psem - coursing
(Pavel Bradáč, Aktivity s NF, 22.09.2008)
Novofundlandský pes je původně pracovní plemeno a práce ho baví. Začínám další seriál o aktivitách, které může dělat novofundlandský pes, a to krásnými fotkami Arnieho z coursingu a popisem našich zkušeností s touto dostihovou psí disciplínou. Pokud máte zkušenosti s neobvyklými aktivitami s vaším novofundlanďanem či landseerem, napište mi.

Manipulace s Novofoundlandským psem
(Pavel Bradáč, Vychytávky, 21.09.2008)
Novofundlanďan je velký a těžký pes, a tedy není jednoduché jej někdy dostat tam kam potřebujete (a nebo také odněkud...).

Chov a terminologie - stručný přehled
(Pavel Bradáč, O plemeni, 21.09.2008)
V poradně se objevil dotaz, jak je to s chovem novofundlanďana. Protože jde o složitější problematiku, vyšel z toho celý článek.

Krmení NF (1.)
(Inka, Články, 06.09.2008)
V prvním díle seriálu o zkušenostech s krmením popisuje Inka, jak krmí ona. Tímto článkech bych také rád otevřel diskuzi o krmení - přidejte do komentářů svůj názor.

Novofoundlandský pes a podávání léků
(Pavel Bradáč, Péče o psa, 05.09.2008)
Jsou chvíle, kdy je fundlácká chytrost a šikovnost na závadu. A jednou z nich je podávání léků.

Mimiho příhody 3.
(Inka, Články, 01.09.2008)
Ty ranní procházky jsou tak idylické, že si člověk vzpomene na různé chvilky. Dneska kupodivu přišla na přetřes Láska....

Mimiho příhody 2.
(Inka, Mix, 14.08.2008)
Jo příběhy - za 15 let s touto psí šlechtou se jich naskládalo. Prvního NF jsme si přivezli z útulku, byl po havárii, asi dvouletý, manžel se do něj zamiloval na první pohled do okna. Když v útulku viděli, jak je nepoužitelný, strčili mu psa, aby si to kluci zkusili a já zatím vyřídila papíry. Ani neměli snahu k nám jet na kontrolu, pohled na Ivana jim stačil aby věděli, že naše domácnost dostala korunního prince.

Mimiho příhody 1.
(Inka, Články, 29.07.2008)
Dneska jsem si ráno na procházce tak nějak přemýšlela o našich společných 10ti letech a vzpoměla jsem si na několik krásných příhod právě z toho období "odnes a ukryj". Ta první vlastně odstartovala ten gumicuk na lednici - v neděli dopoledne jsem šla do lednice pro krásný kus krůtích prsíček k nedělnímu obědu a ejhle nic. Velké štěstí bylo, že mrzlo a tak byl pytel s bratru 2kg masa zahrabán ve sněhu a vykukoval nápis na igelitce Novák.

Nová autorka na těchto stránkách
(Inka, Články, 25.07.2008)
Kdo sledujete tyto stránky pravidelně jste si určitě všimli, že mnoho odborných odpovědí a názorů je od Inky. Dnes se krátce představuje lehce napínavým zážitkem s prvním fundlákem a v úterý bude první příběh.

I někteří jiní psi by chtěli být novofundlanďanem
(Pavel Bradáč, Mix, 21.07.2008)
A jak jim to jde? Koukněte:

Bojový novofundlanďan
(Pavel Bradáč, Mix, 21.07.2008)
Podívejte se na několik otřesných fotografií z psích zápasů, kdy dva divocí boxeři napadají novofundlandského psa.

Torze žaludku - jak ji poznám a co s tím
(Pavel Bradáč, Péče o psa, 20.07.2008)
Teď na akci se rozproudila diskuze o torzi žaludku, a výsledkem také bylo, že vlastně málokdo ví, jak poznat, že má pes torzi žaludku, jak vzniká a co jaké by měly být následné kroky pro záchranu života psa. Přečtěte si několik jednoduchých informací jak poznat a řešit torzi žaludku.

Arturovy příhody 12.
elektrický pejsek

(Pavel Bradáč, Články, 25.06.2008)
Artur se mnou trávil skoro všechen svůj i můj čas a chodil se mnou často i do práce. A v době, kdy jsem měl obchod se stala tato malá úsměvná příhoda.

Grif a Arnie v MF DNES a na www.iDNES.cz
(Pavel Bradáč, Články, 23.06.2008)

MF DNES uvedla článek z víkendového výcviku na Wilsonce a na stránkách www.iDNES.cz je video v článku (články rozkliknutím zvětšíte na čitelnou velikost):


Quido a Layla - mladí záchranáři
(Pavel Bradáč, Články, 12.06.2008)
Koukněte na pár fotek mladých záchranářů na jednom z jejich prvních plavání.

Arturovy příhody 11.
bazény

(Pavel Bradáč, Články, 10.06.2008)
Artur měl vodu rád ve všech skupenstvích, jenom led ne, ten moc klouže. Přečtěte si dvě krátké letní príhody pro pobavení.

|0-50|50-100|100-133|

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES