NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czPočet zobrazených článků: 16 (z celkem 16 nalezených)

Slavní NF psi 13. - Sable Chief
(Pavel Bradáč, Slavní NF, 27.10.2009)

Sable Chief byl jedním z psích maskotů britské královské armády.


Slavní novofundlanští psi 12.
Nechte Bilba na pláži!

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 04.07.2009)
Jeden z příběhů o novofundlandských psech, který mne v poslední době opravdu dostal je nejen o novofundlandském psovi Bilbovi, členovi pobřežní hlídky v Sennen Cove v Cornwallu v Anglii a jeho pánovi Steve Jamiesonovi, ale i o lidské solidaritě a tom, že pokud lidé chtějí, tak změní i rozhodnutí okresní / obvodní rady - alespoň v Anglii.

Slavní novofundlandští psi 11.
Milo - strážce majáku

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 08.12.2008)
Významný ostrov Egg Rock, o něco méně než kilometr severovýchodně od města Nahant, se tyčí z oceánu podobný světlešedé velrybě. Malý tříakrový ostrov, asi 30 metrů vysoký, je vidět z mnoha míst severně od Bostonu, od Winthrop k Lynn, Swampscott a Marblehead. Jak rostla námořní doprava v této oblasti, v roce 1855-56 byl postaven první maják na ostrově Egg Rock za cenu $3700. A na vrcholu kamenného domu byla instalována lampa.

Slavní novofundlandští psi 10.
Další pes slavného majitele

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 20.02.2008)
Eva R. poslala dalšího slavného majitele novofundlanďana, podrobnou informaci si o něm vyžádala z České televize a ta dnes opravdu přišla.

Slavní novofundlandští psi 9.
Hrdinská záchrana v mlze a bouři

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 26.05.2006)

Velké množství životů zachránil novofundlandský pes Carlo. Bylo to v jedné bouřlivé a mlhavé noci v zátoce Bonnie Bay na pobřeží Nového Skotska 27. prosince roku 1919.


Slavní novofundlandští psi 8.
Jemný Ben

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 19.05.2006)

Tento příběh je z trochu jiného prostředí. Zatím se zde předváděli novofundlandští psi jako zachránci životů. Jemný Ben (Gentle Ben) sloužil lidem trochu jinak.


Slavní novofundlandští psi 7.
Nejvíce zachráněných životů

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 12.05.2006)

Ostrov smrti - Isle Aux Morts - u pobřeží Newfoundlandu si svůj název vysloužil proto, že kolem jeho břehů jsou zrádné útesy, na nichž nejedna loď našla svou zkázu.


Slavní novofundlandští psi 6.
Nejznámější chůva Nana

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 09.05.2006)

Dnešní díl seriálu bude trochu jiný. Hrdinkou je novofundlandská fena, která jenom knižní a filmovou postavou a přesto je možná ze všech nejslavnější.


Kolik utáhne novofundlandský pes?
(Pavel Bradáč, Slavní NF, 24.04.2006)

Letos v lednu vyhrál závody v pullingu, tedy v tažení nákladu aljašský malamut Norton-Norvic, který za sebou utáhl 501 kilogramů. Svůj dosavadní rekord 828 kilogramů, který zdolal před dvěma lety, však nepřekonal.


Slavní novofundlandští psi 5.
Člen nejslavnější americké expedice

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 09.04.2006)

Expedicí, která změnila tvář Ameriky, byla určitě expedice kapitánů Meriwethera Lewise a Williama Clarka. Jediným ne-člověčím členem expedice byl i novofundlandský pes Seaman (Námořník).

Chránil členy expedice zejména před medvědy a bizony. Určitě má velký podíl na úspěchu expedice a na tom, že v průběhu expedice zemřel pouze jeden její člen, a to na zápal slepého střeva.


Slavní novofundlandští psi 4.
Slavní majitelé novofundlandských psů

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 31.03.2006)

Lord Byron, o kterém byla řeč v minulém díle, nebyl jediným slavným majitelem novofundlandského psa. V historii najdeme spoustu velmi slavných jmen majitelů novofundlandských psů. O některých slavných majitelí zůstaly stopy v záznamech, zejména o spisovatelích existuje spousta informací. Takže slíbený pohled do dějin:


Slavní novofundlandští psi 3.
Novofundlandští psi v armádách

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 24.03.2006)

Novofundlandští psi sloužili také v americké armádě za druhé světové války. Byli používáni například při obraně Aleutských ostrovů. Armádní technický manuál US Army z roku 1943 je popisuje jako "velký silný pes, který je díky své vodě odolné srsti vybaven do chladného a vlhkého počasí. Skvělý (excellent) tažný pes, který má také talent pro záchranu tonoucích osob."


Slavní novofundlandští psi 2.
Novofundlandský pes, který změnil dějiny Evropy

(Pavel Bradáč, Slavní NF, 19.03.2006)

Dokážete si představil, jak by vypadaly evropské dějiny, kdyby se Napoleonovi nepodařilo uprchnout z ostrova Elba, respektive kdyby se při útěku utopil?


Slavní novofundlandští psi 1. Boatswain lorda Byrona
(Pavel Bradáč, Slavní NF, 05.03.2006)

Mnoho novofundlandských psů se zapsalo nesmazatelně do lidských dějin. V jednom z článků jste si mohli přečíst něco o novofundlandském psovi na Titanicu. Tentokrát zmíníme příběh z ještě dávnější doby.


Byl Novofundlanďan na Titanicu?
(Pavel Bradáč, Slavní NF, 05.02.2006)

Na stránkách Novofundlandklubu vyšel zajímavý článek o pravděpodobném fundlákovi na lodi Titanic, doporučuji k přečtení.


Novofundlandský pes na poštovních známkách světa
(Pavel Bradáč, Slavní NF, 25.01.2006)

Novofundlandský pes byl vůbec prvním zvířetem, které se kdy v historii na poštovních známkách objevilo. Bylo to v roce 1892 a kde jinde než na Newfoundlandu. Na známky se dávaly osobnosti veřejného života a vydání této známky ukazuje, nakolik si tohoto plemene lidé cenili. Poštovních známek s novofundlanďanem bylo vydáno skoro 40 a vydaly je i pro nás exotické země. Vezměte si atlas světa a pojďte na prohlídku:


Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES