NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czPočet zobrazených článků: 19 (z celkem 19 nalezených)

Na Sněžku s medvědem
(Pavel Bradáč, O akcích, 08.01.2007)
Výlet na Sněžku byl dalším z mých hurá výletů, ale takové jsou nejlepší. Tenkrát jsem ještě nebyla otrokem pracovního procesu a venku bylo krásně. Petr byl na montáži a já vymýšlela co dělat. Uklízela jsem auto a přišla mi do ruky automapa. Začala jsem listovat a přemýšlet, kam by se dalo vyrazit. Hřensko? Hmm, to by jsme mohli, ale na jeden den je to přeci jen daleko. A pak to najednou udělalo cvak. Vždyť jsem nikdy nebyla na Sněžce. Není to moc daleko a kdy se tam zase podívám? Bylo rozhodnuto.

Ondřejská pouť v Hukvaldech
(Pavel Bradáč, O akcích, 10.12.2006)
Podívejte se na krátkou zprávičku a krásné fotografie z výletu.

Slaná voda nejen se salašníky
(Pavel Bradáč, O akcích, 26.11.2006)

…článek věnovaný všem, kteří i v dnešním listopadovém studeném počasí cítí na rtech slanou chuť moře a v zubech mají uvíznutý nějaký ten psí chlup…


Jak jsem šla první dogtrekking s fundlákem
(různí, O akcích, 08.11.2006)

Na úvod bych měla přiblížit co vlastně dogtrekking je. Pravidla říkají, že je to extrémní vytrvalostní kynologický sport, při které pes a člověk překonávají mimořádné vzdálenosti v časovém limitu. Dále je v pravidlech krásná věta: Dog-trekking je kynologickým outdoorovým sportem, který vede účastníky k samostatnému rozvíjení fyzických a mentálních (např. orientačních) schopností. Rozvíjí souhru a vzájemné pochopení člověka a psa. Důležité je, že pes musí jít celou dobu na vodítku, nesmí běhat na volno ani krátkodobě. Trasy bývají dlouhé okolo 100km, minimální vzdálenost oficiálního závodu musí být 80km. Pravidla také předepisují povinnou zátěž.


Jak bylo v Chorvatsku
(Pavel Bradáč, O akcích, 22.09.2006)

Pohled Evy Rašovské na letošní vodní cvičení v Chorvatsku


Krátká rekapitulace dovolené.
(různí, O akcích, 17.09.2006)

Nazdar všichni co byli u vody! Tak máme zase rok o čem přemýšlet do další dovolené.


Může být z appenzella vodní záchranář?
(Pavel Bradáč, O akcích, 23.07.2006)

“…..pojeď s námi o víkendu s novofoundlanďanama na vodní záchranářský výcvik”, řekla mi Alice. Alice má devítiměsíční fenečku bernského salašnického psa Fionu Queen Elsa, která jednou bude mít skoro takovou velikost a sílu jako novofoundland, ale appenzell? To je příliš malý pes aby něco takového dokázal - běželo mi hlavou. No co, alespoň si zaplave. A tak jsme jeli.


Výmarský ohař vodním záchranářem?
(různí, O akcích, 23.06.2006)

Na tento víkend nás vzali sebou naši kamarádi Kačka Š. a její Artuš. Vzhledem k tomu, že jsem majitelkou uplně jiného typu plemene, tak jsem po pravdě ani nevěděla co od víkendu očekávat.


Mexico, Mexico...
(různí, O akcích, 23.06.2006)

Z minulého vodního víkendu v Pasohlávkách, všichni odjížděli rozhodnuti, že další voda MUSÍ BÝT! Dohodli jsme se, že Hartvíkovice u Dalešické přehrady je to správné místo. Netušil však nikdo z nás, že skončíme v "Mexicu" - již po týdnu bylo jisté, že do Hartvíkovic se nevejdeme, tak co s tím?


Napsali o nás :: V Olbramkostele učili záchranáři psy jak tahat lidi z vody
(různí, O akcích, 23.06.2006)

Olbramkostel: Utáhnou člun třeba s pěti lidmi na palubě, dokáží dostat z nesnází surfaře a ve vlnách dostat lano k potápějící se lodi, která je třeba kilometr od břehu. Řeč je o vodních záchranářských psech.


Všichni jsou už v Mexiku … aneb tomu se říká pohoda
(různí, O akcích, 23.06.2006)

Minulý víkend jsme vyrazili v hojném počtu do Mexika … tedy do autokempu Mexiko v obci Olbramkostel na Znojemsku. Sjelo se tu asi 18 novofundlanďanů, landseer, výmarský ohař, leonberger, labrador a retriever (doufám, že jsem někoho nevynechala:-). Všichni měli jediný cíl - strávit příjemný víkend se svými psy (resp. páníčky) věnovaný vodnímu výcviku.


Argentinská doga a výcvik vodní záchrany
(Pavel Bradáč, O akcích, 15.05.2006)

Nedá mi to, abych se s Vámi nepodělila o zážitek, který jsem s Albou (fenka argentinské dogy) prožila o víkendu 6. - 8. května tohoto roku.


Jak bylo na vodě: Pasohlávky 2006
(Čenda ml., O akcích, 10.05.2006)

Druhý květnový víkend proběhla další letošní výcviková akce, setkali jsme se v Pasohlávkách u Novomlýnské vodní nádrže. Tentokrát již šlo o mokrou část výcviku, proto si všichni přáli, aby letošní zima netrvala až do Silvestra, neboť na ledu se špatně plave.


Jaký byl výcvikový víkend na Radíkově
(různí, O akcích, 16.03.2006)

První akce, kterou letos pořádal klub Foundland – Czech se odehrála na stejném místě jak poslední akce roku 2005. Paní správcová slíbila, že objedná toho sněhu o něco míň, než bylo na Silvestra a svůj slib taky splnila, neboť sněhu bylo skutečně o asi pět milimetrů méně.


Jak bylo s fundláky v Chorvatsku 11.-18. září 2004
(různí, O akcích, 20.02.2006)

Přetiskujeme článek Sašenky Pilinové o zážitcích v Chorvatsku na vodním výcviku, který byl původně uveřejněn na serveru Vodní práce.


Podzimní Šternberk 2005
(různí, O akcích, 03.12.2005)

Poslední týden v září se členové a příznivci našeho klubu sjeli do krásného kempu ve Žlebu u Šternberka na podzimní setkání fundláků.


Dovolená ve znamení Foundland - Czech
(různí, O akcích, 02.12.2005)

Tentokrát jsme nechali naše huňáče putovat po Valašsku. Kemp jsme našli v Prostřední Bečvě a nutno říci, že se typ Dušanovi opět vydařil (asi má na to nos).


Plavání je terapie
(Pavel Bradáč, O akcích, 22.11.2005)
Vliv plavání na kondici a tedy i na zdravotní stav psa je velmi výrazný. Jak často jste od veterináře slyšeli: "Bylo by dobré, kdyby pejsek hodně plaval"

Podzimní výcvik v Chorvatsku
(Pavel Bradáč, O akcích, 27.10.2005)
Podzimní mezinárodní výcvikový tábor vodní záchrany
Chorvatsko, Fažana, 10.-17. září 2005

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES