NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czO akcích

* Plavání je terapie

Vydáno dne 22. 11. 2005 (9221x)

Vliv plavání na kondici a tedy i na zdravotní stav psa je velmi výrazný. Jak často jste od veterináře slyšeli: "Bylo by dobré, kdyby pejsek hodně plaval"

Plavání je pohyb, který rozvíjí svalovou hmotu, aniž by zatěžoval klouby. Proto je plavání velmi vhodnou aktivitou jako prevence i jako pro psy trpící některým z kloubních onemocnění či vad - dysplazie kyčelního kloubu, dysplazie loketního kloubu, artritické změny a podobně. Při plavání se rozvíjí svalový obal kloubů a tedy klouby jsou pak i při normálním pohybu méně zatěžovány. Zjednodušeně řečeno - plavání rozvíjí správný rozvoj svalové hmoty, která pomáhá udržet problémové klouby ve správné poloze.

Další nezanedbatelný vliv má plavání na kardiovaskulární systém psa. Plavání je pohyb, kdy v relativně krátkém čase pes podá vysoký výkon, což příznivě přispívá k prokrvení svalů i orgánů. To má za následek rychlejší okysličení, posílení imunity a další pozitivní vlivy.

Nezanedbatelnou výhodou plavání zejména v letních měsících je, že nemůže dojít k přehřátí organismu. Voda je prostředí, které psa přirozeně ochlazuje.

Pro některé psy je plavání aktivitou, která jim pomáhá udržet se v kondici a není nadneseno, pokud řeknu, že je to někdy i záchrana života.

I letos Klub pracovní a zábavné kynologie pořádá kondiční plavání. Informace o termínech a místech na http://klub.kynolog.cz[Akt. známka: 2,17 / Počet hlasů: 12] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Pavel Bradáč | Komentářů: 1 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES