NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czPéče o psa

* Koupeme novofundlanďana - pár tipů a triků

Vydáno dne 15. 12. 2007 (8963x)

Vykoupat/vysprchovat psa vypadá jako jednoduchá záležitost. Ale jen do té chvíle, kdy s tím začneme. Proto jsem se dnes po vyšamponování a vykoupání Arieho a Grifa rozhodl napsat pár triků, které používám.

Přípravu koupelny asi nezanedbá po jedné zkušenosti nikdo - zejména je potřeba odstranit vše, co se může namočit: knihy a časopisy, textil, ručníky, svoje oblečení a boty, a to i ty co máte na sobě. Že fundlák dokáže namočit i strop je jasné.

Dostat psa do vany či sprchy není někdy jednoduché. Pes si pamatuje, že to minule nebylo nic moc a nechce. Grif dnes dokázal, že je zkušený - do spchy vlezl až po tom, co jsem mu dal na podlahu/dno neklouzavou podložku. Stačí ručník či něco podobného, ideální je samozřejmě pěnová guma.

Teplota vody je důležitá - Artur změnil názor na sprchování až ve chvíli, kdy jsem přestal používat teplou vodu a přešel na studenou. Sice mi u toho trochu modraly nohy, ale spokojenost psa především.

Šampón na fundláckou srst je celkem problém vybrat, častá rada zní dětský šampon - ten se mi neosvědčil. Zatím mám nejlepší zkušenost se šampóny Trixie - míchám 1:1 s norkovým olejem a proti plstnatění. Kondicionér po umytí má smysl, srst je hezčí a lépe se rozčesává.

Mokrou srst nikdy nečešeme, může dojít k jejímu polámání a poškození. Pokud jdeme na vstavu, koupeme psa nejméně týden, lépe 10 dní předem. Pokud psa vykoupeme těsně před dnem výstavy, vystavujeme se riziku "otevřené srsti", tedy zhoršenému hodnocení od rozhodčího.

Nanášení šampónu značně ulehčí, když si před koupáním vytvoříte roztok šamponu ve vlažné vodě. Jedna dávka cca 1,5 litru vystačí na jedno vyšamponování. Roztok šampónu má nižší viskozitu (hustotu) než samotný šampón a snadno se vetře do srsti a pronikne až ke kůži.

Šampónem umytá a mastnoty zbavená srst ztrácí do vyschnutí velkou část svých tepelně-izolačních vlastností, pes po vykoupání může prochladnout i přes to že je zvyklý žít venku. Do uschnutí by měl být v pokojové teplotě.

K sušení je ideální froté prostěradlo díky své velikosti a savým schopnostem.

Fénování jsem nikdy nezkoušel, doporučuje se pouze chladným vzduchem, teplý by mohl psovi ublížit.

Pokud pes začne kašlat, jděte co nejdřív k veterináři, kašel je pro psa více nebezpečný než pro člověka.

Pokud znáte ještě nějaké nápady, tipy a triky, napište je pro ostatní do komentářů pod článek.[Akt. známka: 2,25 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Pavel Bradáč | Komentářů: 5 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES