NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czMix

* Mimiho příhody 2.

Vydáno dne 14. 08. 2008 (2999x)

Jo příběhy - za 15 let s touto psí šlechtou se jich naskládalo. Prvního NF jsme si přivezli z útulku, byl po havárii, asi dvouletý, manžel se do něj zamiloval na první pohled do okna. Když v útulku viděli, jak je nepoužitelný, strčili mu psa, aby si to kluci zkusili a já zatím vyřídila papíry. Ani neměli snahu k nám jet na kontrolu, pohled na Ivana jim stačil aby věděli, že naše domácnost dostala korunního prince.

Bez Bohouška (nevím, proč lidé házejí NF a bernardy do jednoho pytle - to jistě znáte) jsme se nikam nehnuli a tak jsme ho začali učit na lodi. Jezdil s námi v kanoi, ale raději měl pramici, tam se cítil v bezpečí. V lodi zásadně vstával v peřejích, takže to bylo dosti o ústa.

Ale děti miloval a celé naše " tábořiště " ohlídal. Uměl být velmi nenápadný a následující akce proto bývala dost adrenalinová. Jedna z nejhezčích se mu povedla na Ohři. Stáli jsme na jezu v Radošově, kemp obrovský, tak jsme si postavili stany do podkovy a Bohouškovi jeho plachtu. V noci býval na 10m řetězu, ale stejně by se nikam nehnul. Uprostřed noci nás vzbudil vyrvál, pes bublal a řval, holky pištěly, protože jim někdo spadl do stanu a nějací kluci pádili pryč.

Ráno nám přišli s vysvětlením - když si šli prát trenýrky. Šli v noci z hospody a zkrátili si cestu přes naše tábořitátko. Když byli uprostřed, ozvalo se chrastění řetězu, jako když leze čert z pekla, pak děsný řev a ze tmy zářily bílé pěticentimetrové zuby. Svěrače nevydržely a chlapci se museli ráno přijít přesvědčit, co to bylo.

Mimouš je opravdu starý pán - 18.8. mu bude 10 let a to je - jak víte - u fundláka dost. Navíc je slepý a tak musíme chodit jen po známých trasách, pokud chci aby mohl jít navolno. Ale je stále dost vitální a může i do vody tam kde byl zvyklý denně chodit. Je to ale rybník, takže teď jedině doma hadice, protože v tomto vedru je rybník nepoužitelný. On ale už tak možná 4 roky skoro neplave, jen se tak brouzdá a namáčí. Taky vyleze ven jen na jednom místě, prostě koupání je problematické.

Co se týče plavání, tak to je horor. Smíme jen po určitou hranici a pokud je nás více, jeden z nás prostě do vody nesmí - teda ten vybraný jedinec. Všechny nás holt nezachrání.


Související články:
Mimiho příhody 6. Pes je jednou štěnětem... (25.07.2009)
Mimiho příhody 5. (06.02.2009)
Mimiho příhody 4. (08.12.2008)
Mimiho příhody 3. (01.09.2008)
Mimiho příhody 1. (29.07.2008)
Nová autorka na těchto stránkách (25.07.2008)

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Inka | Komentářů: 3 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES