NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czPéče o psa

* Novofoundlandský pes a podávání léků

Vydáno dne 05. 09. 2008 (3518x)

Jsou chvíle, kdy je fundlácká chytrost a šikovnost na závadu. A jednou z nich je podávání léků.

Grif dostal za svůj život nespočet léků, různých velikostí a tvarů. Byly doby, kdy dostával denně přes dvacet tabletek, takže si myslím že mám celkem široké zkušenosti s podáváním.

Někdo má štěstí - Vanda se tuhle přiznala, že dávala psovi léky do pamlsků, a po 4 letech zjistila, že si je bere z dlaně.

Jediné jisté je podávání léků injekčně - máte jistotu, že je pes opravdu dostane, že je nevyzvrátí ani neschová někde mezi dásněmi. U život zachraňujících léků je to rozhodně nejvhodnější možnost.

A to Grif opravdu umí - schovat léky a nenápadně je plivnout bokem. Třeba želatinové kapsle se dokážou přilepit do srsti. Nejvíc mu sluší kapsle s pupalkovým olejem - dostával občas až 8 krásně žlutých průhledných kapslí denně a většinu uměl vytřídit a nalepit pod bradu.

Takže jsme postupně zkoušeli různé hmoty na schování. A Grif se postupně učil je vytřídit. Postupně se naučil je vytřídit z tvrdého sýra, syrového masa, měkkého sýra i točeného salámu.

Dnes je jedinou známou hmotou, kterou Grif nezkoumá, paštika. Je jedno jaká, Kaufland má od 4,90, což na jednu či dvě dávky stačí.

Další možností podávání je drtička léků - viděl jsem ji někde na internetu, asi pro větší chovy by možná měla smysl. I když je otázka, jak budou psi papat některé hořké léky.

Ti drsnější dokážou nacpat léky do krku, pak je pes spolkne. Několikrát se takto dá podat lék i fundlákovi - pokud vám nevadí mít ruku po loket mokrou a  pokud se pes nenaučí o co jde. Pak následuje místo podávání léků přetlačovaná. A zkuste uchopit mokrou rukou želatinové tablety do špiček prstů a někam je cpát...

Pokud máte jiné zajímavé zkušenosti, napište.[Akt. známka: 1,20 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Pavel Bradáč | Komentářů: 21 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES