NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES
Navigace

Nepřehlédněte

Vyhledávání

NOVOFUNDLANĎAN V NOUZI
Projekt pro záchranu novofundlandských psů.
INFORMACE ZDEkynolog.cz -<br />magazín pejscích a všem co k tomu patří
Informace přehledně
TOP.ER.CZ
optimalizace PageRank.czČlánky

* Krmení NF (1.)

Vydáno dne 06. 09. 2008 (3676x)

V prvním díle seriálu o zkušenostech s krmením popisuje Inka, jak krmí ona. Tímto článkech bych také rád otevřel diskuzi o krmení - přidejte do komentářů svůj názor.

Vážení přátelé našich medvídků,
před časem jsem oslovila Pavla Bradáče, zda by nemohla být na jeho stránkách jakási diskuze o krmení našich miláčků, kam by snad každý přispěl svou DOBROU eventuelně ŠPATNOU zkušeností. V tomto případě se opravdu nemohu představit jako IA odborník, teoretické znalosti jsem čerpala před třiceti lety kdy u nás granule pro psy snad ani nebyly. Prakticky se držím svých zažitých zvyklostí a doufám, že Mimimu nezkrátím život.

Takže já bych začala a byla bych opravdu ráda, kdyby se zúčastnilo více čtenářů se svou praxí. Zejména u těchto obřích plemen může dojít k problémům růstovým a díky váze již ročního psa může člověk špatným krmením zavinit i velmi těžký zdravotní stav svého miláčka. Někdy je to docela alchymie a já se přiznám, že si nejsem zcela jistá, zda jsou ty granule samospasitelné. Pravda ovšem je, že na takovouto stravu si pejsek musí zvyknout, pokud ho chovatel krmí výhradně granulemi. A pokud jsme neměli kosti, tak to holénko je celý jeho život takové měkčí.

Štěňátku jsem dávala 4x, posléze 3x denně a to jak velmi kvalitní granule určené pro obří plemena, tak doma připravovanou stravu. Vařené maso, ryby, zeleninu a do toho ovesné vločky, rýži nebo těstoviny, občas syrový žloutek, obden tvaroh nebo sýr. Do vařeného jsem přimíchávala vyklíženou kostní moučku.

Od půl roku krmení 2x denně, ráno granule, vodu a večer vařené maso s přílohou a zeleninou, kterou jsem posléze vyslintanou z těch schodů zametla. Do dvou let vyklížená kostní moučka, na jaře pro lepší línání Biotin H, jinak jsem vitaminy ani minerály nepřidávala. Maso jsem kupovala na nuceném výseku, takže opravdu kvalitní. Od těch asi čtyř let jsme se museli občas uchýlit ke konzervám, pokud jsem nesehnala maso.

Od osmi let přidávám tablety pro lepší klouby, pokud se mi začne jakoby šourat či velmi špatně vstává. Krmila jsem tak i své tři předchozí psy a musím říci, že byli všichni zdraví. Mimi mělo v šesti měsících angínu a od té doby nás postihla jen ta degenerativní slepota, ovšem zcela určitě stařecká, ne alimentární. Jediné co opravdu nemá ideální je srst, což je dáno tím, že ho máme ve střídavých teplotách. Já teda opravdu na dvoře v zimě spát odmítám.[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý text | Autor: Inka | Komentářů: 2 | Komentuj | počli informaci o článku kamarádoviVytisknout článek

Přátelé novofundlanďanů na Facebooku

Google

RSS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS

NOVOFUNDLANDSKÝ PES * NEWFOUNDLAND * NEUFUNDLÄNDER * NOWOFUNDLAND * TERRANOVA * NEWFOUNDLANDER * NOVOFOUNDLANDSKÝ PES